Jdi na obsah Jdi na menu
 


NN - pochop mě 2. část

9. 9. 2007

Přešla jsem k Oliverovi a objala ho. Do očí už se mi zase draly slzy. Mlčky jsem přešla k Severusovi a lehce je políbila. Když na jeho tvář dopadla první slza opatrně jsem ji setřela. U dveří jsem se otočila. Zamrkala na oba, tolik pro mě znamenali.

"Kam si sakra myslíš, že jdeš?" vykřikl Oliver.

"Výjimečně s vámi souhlasím, pane Woode." Přidal se Severus.

"Nemůžu už vás dále ohrožovat, příliš mi na vás záleží." Sklopila jsem oči a snažila se být silná.

"Kdy konečně pochopíš, že ty za to nemůžeš?!" napomínal mně Oliver. Potom se zadíval na Severuse. "Sakra, Snape vy neřeknete nic?" Ona chce odejít!" upozorňoval ho.

"Pane Woode ocenil bych kdyby jste i nadále dodržoval ono oslovení pane." Napomenul jej Severus. Oliver se zatvářil znechuceně a pak opět věnoval pozornost mně.

"Olivere, málem tě ten šílence zabil a kdyby nebyl Filsch tak posedlý bůh ví jak by dopadl Severus. Z toho posledního vzkazu je jasné, že já jsem příčinou těch útoků. Příliš mi na vás obou záleží než abych mohla nečinně přihlížet tomu, jak vás někdo ničí. A navíc, jak už bylo správně řečeno, já nejsem čarodějka. Nikdy jsem nebyla ani nebudu." Hrdě jsem zvedla hlavu a usmála se.

Přála jsem si, aby tahle poslední společná chvíle mě zaznamenala jako silnou osobu. Znovu jsem se otočila na odchod, když mě do zad udeřilo Severusovo volání.

"Vaness!" otočila jsem se zpět, stál na nohou a přemáhal bolest, jediný způsob jak ho zastavit mě rychle ovládl. Popadla jsem hůlku.

"Mdloby na tebe!" ozvalo se místností. Pak dopadlo nehybné tělo na zem. Rychle jsem se k němu rozeběhla. Byl v bezvědomí, ale v pořádku. Vzhlédla jsem k Oliverovi, který byl šokován mým činem.

"Ať se o něj postarají." Hlesla jsem a rychle utíkala pryč.

Do kufru jsem naházela všechny své věci v rekordním čase. Na malý kousek pergamenu, který se později ukázal jako úkol, jsem načmárala krátké sbohem a omluvu. Popadla kufr a utíkala k přístřešku s košťaty. Vytáhla jsem to nejrychlejší a nasedla na něj. Chvíli jsem se ve vzduchu zmítala, pak jsem ho ale pevně ovládla a vzlétla směr Řecko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář